Kolagen w tabletkach LyoColl ®
Dlaczego kolagen w tabletkach jest najlepszy?
19 listopada 2018
Kolagen naturalny liofilizowany
Kolagen naturalny – jak go odbudować?
17 kwietnia 2019
Kolagen professional LyoColl ®

Kolagen professional LyoColl ®


Czy dozwolone jest w sporcie przyjmowanie kolagenu?

Kolagen przed treningiem czy po treningu?

Uprawiając sport nasz organizm wymaga dostarczenia i uzupełnienia większego zapotrzebowania na witaminy, minerały białko i kolagen. Wszystkie narządy ruchu w trakcie ćwiczeń, zostają obciążone w niektórych przypadkach do skrajności swoich fizycznych możliwości, co w efekcie przekłada się na ich stan. Pojawiające się bule w stawach a w starszym wieku trudności w chodzeniu czy poruszaniu ramionami to najczęstsze objawy. Jak więc uchronić nasz organizm przed tak niepożądanymi skutkami? Świadomość o większym zapotrzebowaniu na kolagen w naszym organizmie kiedy uprawiamy rekreacyjnie czy zawodowo sport, jest podstawą by odpowiednio zadbać o swoje stawy, kolana czy nadgarstki. Kolagenu nie da się zmagazynować w organizmie by został wykorzystany w chwili, kiedy mamy większe zapotrzebowanie na jego bezcenne właściwości. Musimy więc w naszej codziennej diecie zadbać o jego uzupełnienie. Czy przyjmowanie kolagenu w sporcie jest dozwolone? Kolagen dla osób uprawiający sport jest wręcz wymagany, każdy kto zbagatelizuje zasadę jego uzupełniania w perspektywie czasu odczuje to na swoim organizmie.

Chcąc uchronić i zadbać o swoją zdrową przyszłość powinniśmy zadbać by naturalny kolagen pojawił się w naszej codziennej diecie. Wybór na rynku kolagenu jest naprawdę bardzo duży i trudny, podzielić je możemy na hydrolizaty kolagenu i liofilizaty kolagenu. Co tak naprawdę znaczy hydrolizowany kolagen i liofilizowany kolagen i jakie ma to znaczenie w ich właściwościach.

Hydrolizowany kolagen powstaje w procesie obróbki termicznej a następnie chemicznej w efekcie której otrzymujemy żelatynę, najbardziej popularnym hydrolizatem kolagenu jest żelatyna spożywcza pozyskana z kości dostępna w każdym osiedlowym sklepie.

Liofilizowany kolagen to proces sublimacji przeprowadzony w niskich temperaturach -50⁰C w którym zostają zachowane i utrwalone pierwotne właściwości kolagenu, doprowadzając go do wysokiej jakości koncentratu. Naturalny liofilizowany kolagen to aktywny biologicznie koncentrat kolagenu w najczystszej technologicznie postaci i niezmienionej formie jakiej występuje w naszym organizmie. Potwierdzeniem wysokiej jakości i skuteczności suplementacji liofilizowanego kolagenu jest fakt wykorzystania go przez NASA swoim kosmonautom.

Różnicę w jakości kolagenu wynikającej z technologii jego wyodrębnienia i kosztów pozyskania możemy łatwo zaobserwować w dostępności kolagenu hydrolizowanego i liofilizowanego oraz często w jego cenie.

Hydrolizatów kolagenów dostępnych na rynku jest kilkaset, natomiast liofilizatów kolagenu jest tylko pięciu. Producenci kolagenu hydrolizowanego prześcigają się w jego zawartości 1000mg, 5000mg, 10000mg dostępnego w jednej saszetce, lecz o jakich właściwościach jeśli mówimy o hydrolizacie.

Wyodrębnienie kolagenu liofilizowanego jest procesem kosztownym i trudnym technologicznie. Oferowany naturalny liofilizowany kolagen w postaci kostek czy tabletek różni się w jego zawartości i wynosi od 8mg do 100mg w jednej kapsułce. Największą ilość liofilizowanego kolagenu w jednej kapsułce posiada kolagen LyoColl® i zawiera go aż 100mg co jest przełomem i dużym skokiem technologicznym w jego wyodrębnieniu.

Kiedy przyjmować kolagen przed ćwiczeniami, w trakcie a może po wysiłku? Niema znaczenia kiedy zostanie przyjęty kolagen, wymagana jest jednak jego wysoka jakość oraz systematyczność suplementacji. Zalecane jest by kolagen liofilizowany przyjmować przed lub w trakcie posiłku popijając dowolnym płynem najlepiej chłodnym. Proces jego wchłaniania następuje już w naturalnym cyklu naszego organizmu.

Sport w każdej formie jest energią dla naszego życia, lecz należy pamiętać że nasz organizm się starzeje i wymaga większej oraz świadomej o wysokiej jakości suplementacji witamin, minerałów i bezcennego kolagenu.

LyoColl® zdrowa przyszłość twojego organizmu.