Kolagen LyoColl ®
Kolagen naturalny – który najlepszy?
22 sierpnia 2018
Kolagen na stawy LyoColl ®
Kolagen na stawy!
26 października 2018
Kolagen w naszym codziennym życiu LyoColl ®

Kolagen w naszym codziennym życiu LyoColl ®

Kolagen naturalny - Czy nasz organizm go potrzebuje?

To zasadnicze pytanie na które musimy znać odpowiedź, decydując się na świadomą suplementację kolagenu. Czy warto wydać kilkadziesiąt złotych miesięcznie na zakup kolagenu? Kolagen w ludzkim organizmie znajduje się wszędzie, jest w najważniejszych organach, których stan decyduje o długości naszego życia jak i jego jakości. Prawidłowe funkcjonowanie takich narządów jak serce, wątroba, nerki jest zasadniczym czynnikiem decydującym o długości ludzkiego życia, a w tych właśnie organach znajduje się kolagen. Bez sprzecznie na jakość ludzkiego życia ma także wpływ stan naszych narządów ruchu takich jak stawy, chrząstki, kości, w których również znajduje się kolagen. Także bardzo ważny organ jakim jest ludzkie oko zbudowany jest z kolagenu. Najbardziej widoczna i możliwa do samodzielnej oceny jest jednak skóra, włosy czy paznokcie, które również są zbudowane z kolagenu, a których stan wskazuje nam jego ubytki.

Każdy z nas pamięta swoją twarz gdy miał dwadzieścia lat, stojąc przed lustrem w kolejnych latach doświadczamy zmian w jej kolorze, sprężystości nawilżeniu, aż w końcu pojawiają się pierwsze zmarszczki. Jest to najbardziej widoczny sygnał świadczący, iż rozpoczął się proces starzenia związany z utraconym kolagenem, pokazuje to nam jak bardzo nasz organizm go potrzebuje. Pewnie wiele osób w tym miejscu zadaje sobie pytanie – jak to możliwe, że moja rówieśniczka, czy rówieśnik jeszcze nie mają takich zmarszczek jak ja?! Jest wiele czynników decydujących o tym, kiedy rozpocznie się ten proces w naszym organizmie. Pierwszy czynnik nad którym nie mamy żadnej kontroli to geny, które są odpowiedzialne za to, czy proces starzenia nastąpi już po dwudziestym roku życia, czy dwudziestym piątym, a może jeszcze później, jednak nieuchronnie na pewno u każdego z nas nastąpi. W tym momencie to już my sami decydujemy jak szybko ten proces będzie postępował. Dużo zależy też od stylu naszego życia- papierosy, alkohol, nadmiar słońca, a także sposób żywienia, to główne czynniki mające wpływ na to jak szybko zobaczymy nasze pierwsze zmarszczki spowodowane utratą naturalnego kolagenu.

Świadomość tak bezpośredniego wpływu naszego trybu życia na proces starzenia jest nam bardzo potrzebna, byśmy mogli go spowolnić, a co za tym idzie mieć wpływ na jakość i długość swojego życia. Papierosy, czy alkohol jest bardzo łatwy do wyeliminowania z codziennego życia, gdyż zależy to tylko i wyłącznie od naszej woli. Bez słońca nie da się żyć, na wakacjach na plaży i bezcennych chwilach z rodziną wystarczy tylko pamiętać o kremach z filtrem, by promienie słońca bezpiecznie wzbogacały naszą skórę. Zdrowe odżywianie jest podstawą, by nasz organizm w codziennej diecie uzupełniał zasoby witamin i minerałów oraz tak niezbędny kolagen. Skutek wzbogaconej codziennej diety w naturalny kolagen w krajach azjatyckich jest bardzo łatwy do zaobserwowania na jej mieszkańcach dla tej części świata, którzy słyną z długowieczności oraz braku zmarszczek w wieku znacznie wykraczającym poza średnią wieku, kiedy takowe pojawiają się u mieszkańców europy.

Wieczna młodość w krajach azjatyckich to efekt codziennej diety obfitej w naturalny kolagen. Ciężko jest sobie nawet wyobrazić, by europejczycy zamienili swoje codzienne posiłki na tak odmienne, jakie są spożywane w Azji. I właśnie dlatego przyjmowanie naturalnego kolagenu w postaci suplementu staje się zasadne, a wręcz wskazane. Naturalna postać kolagenu jest już dostępna na rynku, i to właśnie taka codzienna suplementacja pozwala uzupełnić jego braki w naszym organizmie. Jednak bardzo ważne jest to, by pochodzenie i jakość przyjmowanego kolagenu była wysoka. Czy jest to możliwe? Na rynku jest szereg ofert kolagenu, cała masa hydrolizatu, który nie jest niczym innym jak zwykłą żelatyną, najczęściej pozyskaną z wytrawionych chemicznie kości w wysokich temperaturach, w wyniku czego zostały utracono pierwotne właściwości kolagenu.

Dostępny jest także kolagen liofilizowany, najczęściej oferowanym liofilizatem kolagenu na europejskim rynku jest kolagen rybi z bardzo słabym 30% pokrewieństwem aminokwasów, z których także zbudowany jest ludzki kolagen oraz bardzo niską temperaturą powyżej której traci swoje właściwości, wynosi ona tylko 15°C. Nie można pominąć także innych czynników takich jak zanieczyszczenia, które mogą znajdować się w liofilizacje z ryb, z racji niskiej kontroli nad hodowlami ryb z których ości i skór jest pozyskiwany kolagen rybi. Wyjątkiem spośród dostępnych liofilizatów kolagenu jest LyoColl 100 mg jaki koncern Lyofarm stworzył dla swoich klientów. Jest to kolagen o pierwotnych właściwościach, doprowadzony do poziomu koncentratu, który posiada wszystkie cechy kolagenu takiego jaki znajduje się w naszym organizmie. Kolagen LyoColl 100 mg to najwyższej jakości naturalny koncentrat otrzymany dzięki technologii i patentom, które Lyofarm opracował przy jego pozyskaniu. Osiągnięto w ten sposób koncentrat o najwyższym stężeniu kolagenu w jednej kapsułce, jest to zarazem najwyższa dostępna dawka liofilizatu kolagenu na europejskim rynku. Kolejną kluczową właściwością tego kolagenu jest jego 92% pokrewieństwo aminokwasów z ludzkimi aminokwasami, z których nasz organizm odbudowywuje kolagen. Kolagen LyoColl 100 mg swoją biologicznie pierwotną stabilność utrzymuje aż do temperatury 35°C do której zachowuje pełne właściwości naturalnego kolagenu. Kolagen LyoColl 100 mg pozyskiwany jest przy zachowaniu najwyższych standardów takich jak HACAP, BRC, IFS i ISO gwarantując przy tym najwyższą jakość kolagenu oferowanego już w całej Europie.

Czym jeszcze różni się kolagen hydrolizowany od liofilizowanego ? Otóż ceną, która wynika z jakości, właściwości oferowanego kolagenu oraz jego skuteczności. Każdy z nas co dzień dokonuje wyborów przy różnego rodzaju zakupach, sugerując się ceną lub jakością produktu. Ale czy w przypadku zakupu kolagenu możemy mieć jakiekolwiek wątpliwości co jest ważniejsze?