Kolagen LyoColl
Najlepszy KOLAGEN – wyróżnienie dla LyoColl 100mg
13 lipca 2018
Kolagen naturalny LyoColl ®
Kolagen naturalny
2 sierpnia 2018
Kolagen naturalny

Kolagen naturalny

Kolagen naturalny, który wybrać z pośród tak szerokiej oferty producentów kolagenu promowanego jako najlepszy kolagen czy naturalny kolagen. Zasadnicze informacje jakie musimy pozyskać przy jego wyborze to w jakiej technologii został wyodrębniony oferowany kolagen z czego, oraz zawartość czystego kolagenu w jednej kapsułce.

Technologia pozyskania kolagenu wykorzystywanego w suplementacji jest najważniejszym elementem świadczącym o jego jakości przekładając się na swoją skuteczność. Zasadniczo stosowane są dwie technologie co bardzo łatwo można zweryfikować na opakowaniu producenta który używając określenia hydrolizat kolagenu lub liofilizat kolagenu wskazuje na wykorzystaną technologię wyodrębnienia czystego kolagenu.

Hydrolizat kolagenu jest pozyskiwany w procesie opartym na obróbce cieplnej w wysokiej temperaturze a następnie złożonym i wielokrotnym cyklu wytrawianiu chemicznym. Najpopularniejszym hydrolizatem kolagenu jest kość pod nazwą żelatyna używana w każdej kuchni.

Liofilizat kolagenu to proces sublimacji przeprowadzony w temperaturze -50˚C mający na celu zgazowanie i odparowanie zawartej w kolagenie wody oraz doprowadzenie go do poziomu natywnego koncentratu kolagenu, którego właściwości nie zostały zmienione pozostawiając go identycznym jaki występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Technologia została odkryta przez NASA sprowadzając szeroko pojętą suplementację kosmonautów do poziomu koncentratu, dzięki której otrzymują najwyższej jakości liofilizaty uzupełniające ich dietę. Najważniejsza cecha zastosowanej technologii w pozyskaniu liofilizatu natywnego kolagenu to zachowanie pierwotnych właściwości kolagenu dzięki której nie nastąpił rozpad włókien kolagenowych tak zwanych tropokolagenów oraz sprowadzenie kolagenu do poziomu naturalnego koncentratu. Liofilizowany kolagen jest wiec naturalnym kolagenem aktywnym biologicznie w postaci koncentratu co w efekcie charakteryzuje go najwyższą skutecznością.

Koszty technologii oraz samego procesu gwarantującego najwyższą jakość przekładają się na cenę końcową kolagenu, co można zauważyć w różnicy cen kolagenu hydrolizowanego a naturalnego kolagenu liofilizowanego.

Pod pojęciem kolagen kryje się wiele, wybór jest więc trudny jednak poznając istotne cechy charakteryzujące i decydujące o jakości naturalnego kolagenu potrafimy dokonać świadomego i trafnego wyboru gwarantujący dobrze wydane pieniądze zainwestowane w nasze zdrowie a w przypadku kolagenu wieczną młodość.