Kolagen w naszym codziennym życiu LyoColl ®
Kolagen w naszym codziennym życiu!
12 października 2018
Kolagen w tabletkach LyoColl ®
Dlaczego kolagen w tabletkach jest najlepszy?
19 listopada 2018
Kolagen na stawy LyoColl ®

Kolagen na stawy LyoColl ®

Kolagen na stawy

Czym się różni kolagen, który zawierają stawy od kolagenu, który znajduje się w ludzkiej skórze czy sercu?
Różnica ta głównie wynika z ilości i rodzaju aminokwasów z których zbudowany jest kolagen. Kolagen w naszym organizmie występuje w wielu rodzajach tzn. kolagen w stawach zbudowany jest z 15 aminokwasów, kolagen w skórze z 23 aminokwasów a kolagen we włosach z 8 aminokwasów. Kolagen to zbiór aminokwasów z połączenia których powstają wiązania łańcuchów peptydowych, następie w dalszym procesie tworzą w połączeniu spiralnym właściwy kolagen. By zobrazować budowę kolagenu wyobraźmy sobie, że kolagen to łańcuszek złożony z połączonych ze sobą różnej ilości oczek o różnym kształcie. W zależności od ilości i kształtu tych oczek powstaje kolagen w stawach czy w skórze. Tak ważne jest więc, by kolagen, który chcemy uzupełnić w naszym organizmie posiadał jak największą ilość aminokwasów. Jedyny kolagen dostępny na europejskim rynku, który posiada 92% pokrewieństwo z ludzkimi aminokwasami to LyoColl 100 mg, który jest najwyższej jakości liofilizatem koncentratu naturalnego kolagenu o pierwotnych właściwościach.

Decydując się na suplementację kolagenu należy pamiętać, że jego jakość jest gwarancją skuteczności oraz że to sam organizm zadecyduje, gdzie go wbuduje, czy uzupełni w naszym ciele. Całkowicie poza naszą kontrolą jest to, gdzie jako pierwszy zostanie odbudowany kolagen po jego przyjęciu, czy w stawach, czy w skórze, a może w sercu. Jest niemożliwe zaprogramowanie docelowego miejsca wbudowania przyjmowanego kolagenu. Określenie „kolagen na stawy” jest jedynie informacją, iż posiada on często tylko przybliżoną ilość i rodzaj aminokwasów, które odbudowywują kolagen właśnie w stawach i nie posiada wystarczającej ilości oraz typu aminokwasów, by odbudować kolagen w innych miejscach np. w rogówce oka, czy skórze, ponieważ kolagen, który tam się znajduje jest bardziej złożony. By równocześnie we wszystkich miejscach w naszym organizmie uzupełnić kolagen należy suplementować jedynie kolagen o najwyższym pokrewieństwie aminokwasów, tylko taki kolagen gwarantuje skuteczność.

Suplementacja kolagenu wymaga systematyczności, nie da się zgromadzić zapasów kolagenu w naszym organizmie, jedynie jego codzienna, świadoma i konsekwentna suplementacja pozwala nam na utrzymanie potrzebnego poziomu kolagenu w naszym organizmie. Jedna kapsułka kolagenu LyoColl 100 mg jest największą dostępną dawką liofilizowanego naturalnego kolagenu. Kolagen naturalny LyoColl 100 mg jest ceniony wśród profesjonalistów właśnie za jego wyjątkowe cechy oraz jego skuteczność, dlatego oferuje go swoim pacjentom.